O SKK BUDO HAVÍŘOV

SKK Budo Havířov je spolek, který se od svého vzniku v roce 1998 zabýval výukou bojového umění karate, a to především ve sportovní formě. Po otevření vlastního sportovního centra v Havířově, se náš klub úspěšně nadále rozvíjel ve všech formách karate.

Ve sportovním karate olympijské federaci WKF, patříme od roku 2008 mezi přední mládežnické kluby karate v České republice, a to zejména v soutěžní disciplíně kumite (zápas), kdy naší závodníci získali nespočetný počet titulů mistra a vicemistra ČR. Naši závodníci jsou taktéž, medailisty z evropských a světových turnajů. Taktéž jsme získali několik titulů mistrů a vicemistrů světa a Evropy v další přední světové federaci karate WSF. Naše všestrannost se potvrzuje i v roce 2024, kdy jsme se rozhodli závodit v jedné z nejtvrdších asociací karate na světě S.K.I.F, kde jsme získali hned na startu několik titulů mistra ČR. V současné době tvoří naši členskou základnu takřka 200 karatistů, a to převážně dětí a mládeže.

Všichni trenéři klubu jsou držitele řádných licencí ČSKe / MSKe.

Předsedou klubu a hlavním trenérem je od samého počátku Marek Franta, který je nositel jednoho z nejvyšších technických stupňů karate 6th Dan.