Výsledky

 

Mistrovství světa karate shotokan 2017 Varna 

Výsledkový servis turnaje: kumite

Petr Navrátil:

2.místo, kumite junioři -61kg WKF

3. místo, kumite junioři shobu ippon kumite

Marek Kalenda:

3.místo, kumite junioři +76kg WKF

2.místo, kumite junioři shobu ippon kumite

 

XVI CENTRAL EUROPE OPEN –KARATE WKF

První víkend měsíce března 4.3 – 5.3.2017 proběhla tato soutěž v Polském městě Bidgoszcz.

Turnaje se účastnili závodníci jednotlivých klubů našeho Moravskoslezského svazu karate, který se rovněž podílel na spolufinancování této soutěže a nemalou měrou pomohl finančně zajistit tento hromadný výjezd.

Od pátečního nástupu do autobusu panovala až do nedělního příjezdu velmi dobrá a kamarádská nálada všech účastníků. Hlavním cílem této akce bylo jednoznačně začít postupně zvyšovat závodní a výkonnostní kvalitu závodníků našeho regionu. Rozhodli jsme se absolvovat několik zahraničních turnajů, kde se naší závodníci utkají z daleko větším a kvalitnějším počtem závodníků než je tomu na soutěžích domácích. Na tomto turnaji se účastnilo skoro 600 závodníků z pěti zemí. Další výhodou turnaje byla možnost závodit hned v několika kategoriích současně, kde každý závodník absolvoval několik zápasů a nemusel zpravidla skončit hned po první nezdařeném utkání, jako je tomu na domácích soutěžích. Prvními tzv. ,, vlaštovky ,, které se rozhodli pro tuto cestu byli závodníci klubů SKK Budo Havířov, KK Jeseník, ŠKP Karviná a Wakizaši Ostrava. Celkem naši závodníci vybojovali na této nabyté soutěži 12. medailových umístění. Zástupci SKK Budo Havířov vybojovali celkem 5. medailových pozic v soutěži kumite.

Výsledkový servis turnaje: kumite

Michal Koběrský 3.místo

Filip Chmelíček 2.místo

Petr Navrátil 3.místo

Petr Havlásek 3. Místo

Sebastián Skalík 3.místo

bidgoscz

 

 

Výsledkový servis turnajů 2016:

Champions cup Polsko: 2x zlatá, 2x stříbrná, 1x bronzová.

Grand prix Ostrava: 7x zlatá, 3x stříbrná, 3x bronzová.

Evropský pohár karate Chorvatsko: 4x stříbrná, 3x bronzová.

Polish open: 3x zlatá, 4x stříbrná, 3x bronzová.

 

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

První prosincový víkend 5. a 6.12.2015 proběhlo v Ostravě MČR v karate, tohoto náročného maratonu se zúčastnilo něco málo přes 600 závodníků z 90.klubů celé ČR. Samozřejmě na této vrcholné akci nesmělo chybět Havířovské karate. Zástupci klubů SKK Budo Havířov a TJ Start Havířov měli tento rok hodně stíženou situaci z důvodů vážných zranění, které utrpěli na posledních přípravných turnajích před touto akcí. Značně vyzraňovaná závodní špička našeho klubu se dala dohromady jen pár dnů před turnajem, někteří borci zdělávali sádru z ruky sotva týden před soutěží. Je velmi dobré, že i přes tuto nepřízeň osudu jsme vybojovali celkem 4.medailí v discíplíně kumite (zápas) a při vší té smůle jde o výborný výsledek našich závodníků. Je fajn, že v naší práci je vidět postupná návaznost, protože všechny medaile byly získány ve všech věkových kategoriích od žáků až po dospělé, které byly přeplněny velkým počtem kvalitních závodníků. Mezi opory klubu tohoto turnaje patřili především Daniel Ngueyn, který se stal mistrem ČR, dále pak Michal Koběrský, Karel Pinkas, Samson Grigorjan a Michal Slonina. Závěrem by chtěl trenér Marek Franta poděkovat všem závodníkům našeho klubu, kteří po celý rok 2015 předváděli mnoho výborných sportovních výkonů na tatami a vybojovali v mnoha turnajích pro město Havířov pěknou řádku medailí a tím se zasloužili o dobré jméno Havířova.


Výsledky turnaje


1.místo Daniel Nguyen – kumite st.žáci - MISTR REPUBLIKY


3.místo Michal Koběrský – kumite muži


3.místo Karel Pinkas – kumite muži


3.místo Michal Slonina – kumite junioři


4.místo Samson Grigorjan – kumite muži


4.místo Natalie Orlická – kumite ml.žákyně


4.místo David Tokarčík – kumite st.žáci


4.místo Hana Skalíková – kumite juniorky

 20151206 161545

 

Karate Grand Prix Ostrava

31.10 a 1.11.2015 proběhla soutěž Grand Prix Ostrava, které se účastilo něco málo přes 300. závodníků z Litvy, Ruska, Norska, Gruzie, Lotyšska, Polska, Slovenska a Česka. Závodníci našeho klubu získali pěknou řádku medailí a zcela ovládli kategorie kumite. Po sečtení celkových výsledků jsme byli v sobotu vyhlášeni nejlepším klubem turnaje a odvezli jsme si veliký pohár pro celkového vítěze a to i přes to, že jsme se neůčastnili kategorie kata.

Výsledky/kumite ( žáci, dorost, junioři, U21, senioři )

Michal Koběrský 1.místo, 1.místo, 3.místo

Karel Pinkas 1.místo, 1místo, 2. místo

Samson Grigorjan 1.místo, 2.místo, 3. místo

Filip Chmelíček 1. místo, 2.místo

Hana Skalíková 1. místo

Daniel Tokarčík 1.místo

Matyáš Bědroň 2.místo, 3.místo

Sebastián Skalík 3.místo

Petr Navrálil 3.místo

Jakub Číž 3.místo

Martin Beckovský 3.místo

Marek Gorgol 2.místo, 2.místo

Ondřej Sniegoň 2.místo

Marek Kalenda 2.místo

7

 

 

Grand Prix north Bohemia 47.ročník

V sobotu 17.10 proběhl již 47.ročník této nejstarší mezinárodní soutěže v ČR. Soutěž patří mezi největší turnaje v ČR. V tomto roce se turnaje účastnilo na 350 závodníků z 50.klubů a několikla evropských zemí. Náš klub v celkovém hodnocení obsadil 5. příčku z 50.klubů což je vynikající a kategorie kumite zcela ovládl.

Výsledky/ kategorie kumite ( žáci, dorost, junioři, U21, senioři )

Michal Koběrský 1.místo, 1.místo, 2.místo

Karel Pinkas 1.místo, 2.místo

Samson Grigorjan 2. místo, 2. místo, 3.místo

Filip Chmelíček 3.místo

David Tokarčík 3.místo

Daniel Nguyen 1.místo

Marek Gorgol 2.místo

Daniel Tokarčík 2.místo;

 

Krajský přebor v karate a Středoevropský pohár talentů v karate


V sobotu 6.6.2015 proběhl souběžně v městské sportovní hale Krajský přebor karate SmSke a Středoevropský pohár talentů karate 22.kolo. Celkem se těchto soutěžích účastnilo na 250 závodníků z 25.klubů z ČR, Slovenska a Polska. Tradičně si naši borci odnesli pěknou řádků medailý a v obou soutěžích jsme byli tradičně nejůspěšnějším klubem turnaje. Celkově jsme získali v Krajském přeboru 25.medailý. Z toho bylo 15.zlatých, 5.stříbrných a 5 bronzových, tímto výsledkem jsme si zajistili 15 postupových míst na MČR, které proběhne tentokrát v prosinci v Ostravě. Taktéž Středoevropský pohár byl pro naše závodníky hotovou urodou medailý, kde jsme získali 20.medailý z toho 6.zlatých, 8.stříbrných a 6. bronzových. Káždopádně jsem rád, že se nám perfektně podařila zvládnout i organizační stránka turnaje. Díky četným sponzorům jsme mohli dětem předat kromě krásných medailý i mnoho sponzorských cen.

 

Foto ze závodů najdete v sekci "galérie foto"

TV reportáž naleznete na Televize polar havířovský expres

Pořadatel Marek Franta

0u


Otevřené mistrovství Moravy a Slezka


V sobotu 9.5.2015 proběhla tato soutěž již tradičně ve městě Jeseník. Soutěže se zůčastnilo na 250 závodníků ze 35.klubů z několika zemí. Náš klub reprezentovalo celkem 22.závodníků v kategoriích žáků, dorostenců, junorů a U21. Celkem naši svěřenci vybojovali pěknou řádku medailý v disciplíně kumite z toho bylo 6 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových. Po celkovém součtu výsledků jsme skončili na 1.místě ze všech klubů v disciplíně kumite.

Výsledky:

Michal Koběrský 1.místo U21 open
  1.místo U21 -75kg
Samson Grigorjan 1.místo U21 -68kg
  2.místo U21 open
Karel Pinkas 1.místo junioři. -68kg
Martin Macurák 2.místo U21 -68kg
  3.místo U21 open
Martin Beckovský 1.místo ml.žáci +41kg
Marek Gorgol 1.místo junioři -76kg
  2.místo U21 -78
Natálie Orlická 2.místo ml.žákyně -30kg
Filip Chmelíčel 2.místo ml.žáci -35kg
Daniel Tokarčík 2. místo dorostenci -70kg
Hana Skalíková 3.místo juniorky +59
Simona Krupinská 3.místo dorostenky -47kg
Martin Blažek 3.místo dorostenci -57kg
David Tokarčík 3.místo st.žáci -45kg
Ondřej Sniegoň 3.místo dorostenci -70

j1

DSCN1355 DSCN1353 DSCN1330

 

 

Národní pohár karate Juniorů, U21, můžů a žen


V sobotu 2.5.2015 proběhl v Hustopečích ,,Národní pohár v karate“. Náš klub reprezentovalo 5.závodíků, kteří vybojovali celkem 10.medailý a tímto výkonem si všichni zůčastnění vybojovali přímý postup na MČR 2015.

Výsledky:

Michal Koběrský 1.místo kumite –78 kg U 21
  1.místo kumite -75 kg muži
  3.místo kumite     BRH muži
Samson Grigorjan 1.místo kumite -68 kg U 21
  2.místo kumite -67 kg muži
  3.místo kumite    BRH muži
Karel Pinkas 1.místo kumite  -67 kg muži
  2.místo kumite  -68 kg U 21
  2.místo kumite      BRH muži
Marek Gorgol 2.místo kumite  -76 kg junioři

hustopece

 


Světový pohár karate – Grand prix Hradec Králové


Ve dnech 25.4 a 26.4.2015 Proběhl v Hradci Králové ,,Světový pohár karate“ této vrcholné soutěže se zůčastnilo celkem na 1.200 závodníků z cca 20.států. Náš klub zastupovalo celkem 6.závodníku v kumite. Musím podotknout, že úroveň soutěže byla obrovská a dostat se do bojů o medailové pozice, byla pro většinu českých závodníku velice obtížná až neřešitelná. Nakonec se nám i přesto podařilo vybojovat jednu bronzovou medaily o kterou se zasloužil Michal Koběrský. Nádherné výkony podával i Karel Pinkas, který vybojoval nádherné dvě 4.místa.

hr


MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MLÁDEŽE V KARATE ČSKe 2014


Havířovští karatisté excelovali


Po náročném celoročním nominačním maratonu se uskutečnilo tentokrát v Českých Budějovicích v neděli 7.12.2014 MČR mládeže v karate. Této nejvyší soutěže se zůčastnilo na 500 nejlepších závodníků z 65 klubů celé ČR. Havířovští závodníci z klubu SKK Budo Havířov a TJ Start Havířov potvrdili status nejůspěšnějšího mládežnického klubu na Moravě a získali celkem 7.medailí. Z toho byla 1.zlatá, 3. stříbrné, 3.bronzové, jak jinak než v kumite ( zápas ). V celkovém hodnocení MČR jsme obsadili celkově pátou příčku ze všech zůčastněných klubů, což je vynikající úspěch. Jak popisuje hlavní trenér klubů Marek Franta, atmosféra byla perfektní, celý team se semkl a držel pospolu.
Bojovnými výkony a stoprocentí soustředěností dokazali naši 4.závodnici postoupit až do finálových bojů. Musím podotknout, že jednotlivé kategorie byli opravdu bohatě obsazeny a konkurence byla veliká, každý z těchto finalistů musel absolvovat několik těžkých zápasů než postoupil do finále. Nejlépe tento turnaj zvládl Samson Grigorjan v kategorii junioři -61kg, který se potkal ve finále s klubovým kolegou Karlem Pinkasem, který předváděl po celý turnaj nádherné výkony a dokázal porazit za sebou hned dva mistry ČR a účastníky z vrcholných evropských a světových akcí. V konečném finálovém účtování se zkušený Samson Grigorjan po několika stříbrných medailých z předešlých šampionátů konečně dočkal a soustředěným výkonem Karla Pinkase porazil a stal se mistrem ČR. Svým nádherným výkonem si řekli oba borci o reprezentační post . Taktéž nádherným finálovým výkonem se pochlapil Radek Macurák a Petr Navrátil, kteří až po nerozhodném stavu prohráli na praporky ( hlasování ). Nádherné výkony předváděli taktéž naši bronzový medailisté v kategoriích žákovských, které byli opravdu nabušené velkým počtem kvalitních závodníků, jak Barča Baloghová, Daniel Ngueyn a nováček závodního týmu Filip Chmelíček, zvládli celé mistrovství na velikou jedničku. Taktéž bych chtěl poděkovat ostatním naším závodníků kteří obsadili několik nepopulárním bramborových pozic ( 4.místo ). Nakonec zhodnotil Marek Franta celou závodní sezonu za výbornou a doufá , že v roce příštím navážeme nejméně na obdobné výkony popřípadě ještě lepší.

mcrmcr2