Ocenění osobností společenského života statutárního města Havířov za rok 2017 

 

Dne 6.3.2018 proběhla v Havířově v kulturním společenském domě Leoše Janáčka velká prestižní, společenská akce našeho města. V tento den se konalo vyhlašování osobností statutárního města Havířov za rok 2017. V oblasti sportu jsme mělidvě zastoupení. Obě nominace jsme úspěšně proměnili. Nejlepším trenérembyl opět vyhlášen Marek Franta, taktéž Petr Navrátil v kategorii junioři získal prvenství.
Jsem rád, že náš klub je opravdu nepřehlédnutelnou sportovníikonou ve městě Havířov ase svými výsledky jsme opravdu nejlepším klubem mezi všemi sporty v Havířově.


Marek Franta

Další foto v galerii

IMG-20180308-WA0001 

IMG-20180307-WA0003

 

PF 2018

pf 2018

 

Středoevropský pohár talentů v karate 

 

Před několika lety vznikl zajímavý projekt soutěže s názvem Středoevropský pohár talentů v karate. Na počátku celého projektu byla myšlenka, co udělat proto, aby jsme vytvořili nějakou kvalitní soutěž právě pro ty, kteří začínají se závodním karate a byli to právě děti . Celý problém byl v tom, že turnajů pro pokročilé závodníky byl dostatek, ale na druhou stranu tu chyběla nižší soutěž, kde by začátečníci mohli mezi sebou zazávodit za rovných podmínek. Na počátku tohoto projektu stál Marek Franta, který se stal gestorem celého projektu a pevně se chopil otěží a dal celému projektu přesný směr. Každý začátek je těžký a bylo to i v tomto případě. Ze začátku jsem slyšel spíše negativní názory, ale jsem zvyklý se s problémy porvat, tak jsem se nenechal odradit a šel za svým cílem naplno. Sehnal jsem hrstku ochotných sponzorů, kteří byli ochotní celý projekt podporovat. Vše se podařilo a po pěti letech jsme letos v listopadu pořádali již třicátý jubilejní turnaj a musím podotknout, že prvních turnajů se účastnilo cca 60 dětí z Moravskoslezského kraje. S postupem času dostávala tato soutěž přesné obrysy a začala získávat na popularitě ne jenom u nás na Moravě, ale postupně jsme získali zájemce ze zahraničních klubů. Jsou to převážně kluby z Polska, Slovenska a Maďarska. Dnes se každého turnaje pravidelně účastní na 250 talentovaných závodníků. Je velmi potěšující vidět některé závodníky, kteří svou závodní karieru odstartovali právě na tomto projektu, že dnes získávají medaile na MČR, Evropských a Světových turnajích. Dobrý pocit mám taky z toho, že ti co tomu nebyli na začátku zrovna dvakrát nakloněni a byli to především funkcionáři z jiných krajů naší republiky, dnes obdobné projekty prosadili ve svých krajích a mají i docela podobné názvy.

Velice rád bych poděkoval nadaci OKD, která nás v tomto roce 2017 podpořila a tím nám značně pomohla s touto výbornou soutěží, kde v první řadě nejde o zisk cenných kovů ale o čistou radost dětí ze sportu

N OKD

 

HAVÍŘOVSKÉ KARATE JE PROSTĚ SUPER !!!!!

Mistrovství Evropy a světový pohár v karate Shotokan

Medaile??? Samozřejmě.

Havířovští karatisté z SKK Budo Havířov a TJ Start Havířov opět prokázali, že mají skvělou formu. Po dlouhých letech proběhlo na území ČR, konkrétně v Pardubické městské sportovní hale mistrovství Evropy a světový pohár největšího stylu karate ,, Shotokan“ na světě asociace WSF. Tento těžký turnaj probíhal celkem čtyři dny od 16.11 do 19.11.2017. Byla to opravdu přehlídka nádherného světového karate, protože právě Evropa patří ke světové špičce tohoto krásného sportu. Na mistrovství se potkalo celkem něco málo přes 1.000 závodníků ze 41. evropských a světových zemí. Tak jak tomu bylo na květnovém MS v Bulharsku, kde jsme získali čtyři medaile, tak jsme měli rozhodně minimálně stejné medailové ambice, jak uvedl hlavní trenér Marek Franta.

Samozřejmě závodníci našich klubů ukázali, že jsou již velmi zkušení borci a v této skvělé konkurenci se rozhodně neztratí. Město Havířov zastupovalo celkem 8. závodníků ve všech věkových kategoriích a to od žáků až po dospělé. Celkem jsme získali na evropském šampionátu 5. Medailí a z toho byli čtyři stříbrné, tedy finálová účast a jedná bronzová. Světový pohár se nám taktéž hodně vydařil, kde jsme získali dvě stříbrné a bronzové medaile. Celkový počet medailových umístění na této vrcholné akci se zastavil na čísle 9, což je vynikající. Všechny výsledky byli dosaženy v disciplíně kumite (zápas) WKF a Shobu ippon. V první řadě chci vyzvednout Michala Koběrského, který je již velmi zkušeným závodníkem. Michal byl nasazen do nejvíce obsazované mužské kategorie v kumite. Touto kategorií je váha -75kg, kde se Michal potkal z několika skvělými zápasníky, které dokázal porazit. Ve finále sice těsně prohrál, ale jeho chyba to rozhodně nebyla. Je velice špatné, když finálové zápasy rozhodují rozhodčí ze stejné země, jako byl jeho soupeř a tak to bylo ve většině našich finálových zápasů. Nebudu to dále komentovat, ale to co opravdu předváděli především rozhodčí z Turecka, Ruska a Rumunska nemá s rozhodováním nic společného a nedoplatili na to jen naši závodnici, ale i závodníci z jiných zemí, ale teď zpátky k dalšímu závodníkovi, kterým byl Samson Grigorjan, který se po vleklých zraněních vrátil zpět do závodního koloběhu a vybojoval taktéž krásné druhé místo v kategorii muži -67kg a opravdu zase předváděl krásné karate, ale vlastně všichni naši borci se výborně předvedli na tomto čtyřdenním maratonu.

Závěrem bych chtěl poděkovat především všem závodníkům a to Michalu Koběrskému, Samsonovi Grigorjanovi, Petru Navrátilovi, Petru Havláskovi, Michalu Cvoligovi, Jakubu Macíčkovi a Martinu Beckovskému za skvělou reprezentaci klubu a města Havířov.

Výsledkový servis: 6 x stříbrná medaile, 3 x bronzová madaile.

Další fot zde v galerii

1 Resized 20171118 184302

DSC 0101

 

Nové video 2017, Zábava ale hlavně kus perfektní práce

 

 

SOUSTŘEDĚNÍ 2017 CHORVATSKO DRVENÍK

V termínu od 16.6. do 25.6 proběhlo letní soustředění. V Letošním roce jsme chtěli udělat pořádnou změnu, tak jsme se rozhodli, že si uděláme soustředění u moře a udělali jsme opravdu dobře. Celé soustředění nám vyšlo opravdu skvěle. Počasí, strava, ubytování v nádherném hotelu pár metrů od moře, nádherná pláž, to byl opravdu zlomek tohoto perfektního soustředění. Každý den měl vlastně dvě fáze v ranních a dopoledních hodinách jsme převážně cvičili a v hodinách odpoledních jsme se naplno věnovali blbnutí u nádherného moře, večerní program ovládli zcela různé sportovní hry a soutěže. Tento rok stejně, jako v letech předešlých zde byla skvělá parta kamarádu od nejmenších až po ty největší a nejzkušenější. Bylo pro mě velikým potěšením pozorovat dorůstající kluky, jak se pomálu staví do role budoucích trenérů a mají skvělý vztah k malým dětem. Osobně musím celý trenérský kolektiv pochválit, že mi byli po celou dobu soustředění velikou oporou a hodně mi na soustředění pomohli. Nejdůležitějším věci je fakt, že jsme si celé soustředění perfektně užili a všichni jsme se vrátili se soustředění v pořádku a plní nádherných zážitků.

PS: Hoďte oko na fotky, tu výbornou náladu na nich rozhodně poznáte.

S pozdravem a přáním krásného prožití letních prázdnin

Marek Franta

 

 

 

P6171879


 

SOUSTŘEDĚNÍ 2017 - VEŠKERÉ INFORMACE, FORMULÁŘE A SEZNAM VĚCÍ ZDE V SEKCI KE STAŽENÍ

 

MISTROVSTVÍ SVĚTA KARATE SHOTOKAN 2017 VARNA

 

Mistrovství světa největšího stylu karate na světě probíhalo od 27.4 do 1.5.2017 v Bulharském městě Varna a samozřejmě za účasti několika vyvolených závodníků z našeho klubu, kteří si svými výsledky vybojovali díky výborným výsledkům z minulé sezony možnost účasti na tomto šampionátu. Naši závodníci startovali za českou reprezentaci této asociace a rozhodně se pochlapili. Na mistrovství se potkalo něco málo přes 1.200 závodníků z 32 zemí světa. Proběhlo zde celkem něco přes 1.400 startů což je pořádná nálož a zápasilo se každý den od rána až do pozdních večerních hodin, ale začneme tak nějak od začátku. Ve čtvrtek v noci přesně v 1:30 hod jsme se v Havířově nalodili na rychlostní silniční koráb kapitána Marka Frantu ve složení zbytku posádky Petr Navrátil, Marek Kalenda, Filip Chmelíček, Samson Grigorjan a přesunuli se předpisovou jízdou do prahy za necelé tři hodinky (tedy jízda ala Marek). Po vojenském přesunu z parkoviště na letištní terminál pražského letiště jsme se řádně odbavili a po pokynech Marka, kdy kladl každému členu výpravy důrazně na srdce, že zavazadla nesmí přesáhnout hmotnost 8.kg, bylo právě to Markovo, které vážilo 10 kg. Ovšem, jak tento zkušený a ostřílený skaut ukázal svým mladším a méně zkušeným spolubojovníkům, že šarm tohohle modrookého a kudrnatého kluka je stále jeho přednosti, hodil vřelý pohled na děvu středního věku, která neodolala a tohoto mladého jinocha pustila za celní přepážku. Jenže to nebyl konec všem peripetiím, naši manekýni v podání Filipa Chmelíčka a Petra Navrátila si nevzali k svému srdci dobrotivé rady Marka, že převoz tekutin, jakož to i šamponu, gelu, kondicionéru a jiných blbosti, které zrovna správní chlapi nemusí si tihle dva týpci udělali se svých zavazadel doslova kosmetický salon o který z velikým pláčem rozmazlených slečinek, rázem při přeclení přišly. Tedy po velice příjemném letu, který trval celkem 3 hodiny jsme přistáli ve Varně a úspěšně jsme se přesunuli za zvuku bulharské hudby místních taxi do krásného hotelu na pobřeží u moře, kde to bylo jen pár stovek metrů do samého centra tohoto krásného města. Po ubytování v luxusních apartmánech hotelu jsme najednou všichni, kdesi tam dole pocítili pocit hladu a s vidinou velkého dlabance jsme se rozhodli okupovat zdejší restaurace. Po deseti minutách svižné chůze náhle někdo z našeho davu vykřikl a já se ohlédl a koukl jsem se do těch utrápených a hladových očí mého kolegu Samsona a viděl jsem, že již má restauraci vybranou. Jednalo se o velmi dobrou tureckou restauraci, kde nás poctili jejích národními speciality. Po nacpání pupků do sytosti jsme se přesunuli k večernímu odpočinku na hotel. Neuběhlo moc hodin od zalehnutí a jak Marek, tak i Samson se probudili takřka ve stejnou noční hodinu kolem druhé a podotýkám, že nebyli spolu na pokoji. Samson, který nás jako zkušený gurmán ujištoval o bezvadné turecké kuchyni, začal jako první svými ústy vracet tyhle pochutiny do toalety. Kdesi na druhé straně hotelu se Markovi dělo něco obdobného, ale ten se musel naopak oproti Samsonovému objetí toalety na toaletu řádně usadit. Po probdělé noci těchto dvou bohatýrů, jsme byli na druhý den už celkem v pořádku. Po rázném zásahu Marka, kdy i přes Samsonovo naléhání, že opět navštivíme znovu tuhle restauraci, Marek rozhodl, že si najdeme opravdu něco vhodnějšího. Nedaleko od nás byla ukotvenanádherná pirátská loď, kde jsme se začali pravidelně stravovat a jídlo bylo opravdu výborné a již jsme obdobné problémy neměli. Postupně jsme navštívili, krásy města a samozřejmě koupel v moři byla takřka životní nutností. Přes příjemné denní teploty, které dosahovali něco málo přes dvacet stupňů jsme neodolali a moře si naplno užili. Nechtěli jsme jen přijet absolvovat turnaj a odjet, nýbrž jsme chtěli poznat i zdejší kulturu a naplno si tento výjezd užít. Tohle se nám opravdu povedlo.

Teď, ale zpět k šampionátu, kde naši kluci startovali až třetí a čtvrtý den. Právě tento třetí den byl pro nás dnem medailovým, kdy se právě Petr Navrátil a Marek Kalenda stali ve svých kategoriích vicemistry světa. Petr obsadil nádherné druhé místo v kategorii kumite junioři -61kg WKF druhé místo a v shobu ippon kumite místo třetí. Obdobně byl na tom i Marek Kalenda v juniorské kategorii +76kg. Malému Filipovi se sice tak nedařilo, ale alespoň si vyzkoušel atmosféru takového turnaje, což je do budoucna velmi dobrá zkušenost. Poslední čtvrtý závodní den přišel na řadu Samson, který bohužel musel v druhém kolem soutěž kvůli zraněnému ramenu ukončit. I když Samson chtěl i přes poraněné rameno pokračovat, trenér Marek usoudil, že zdravý je přednější a zarputilého Samsona ze závodu stáhl.

Cesta zpět byla taktéž veselá a do své rodné země jsme se vrátili ve večerních hodinách 1.5.2017.

Závěrem bych chtěl všem závodníkům poděkovat za vzornou reprezentaci své země a mateřského klubu SKK Budo Havířov.

PS: koukněte zde na  fotky, jsou fajn 

Výsledkový servis zde

S pozdravem Marek Franta

Generální sponzor Mistrovství světa karate Shotokanu 2017 Moravskoslezský kraj

 logo thumbnail

1 4  

 

Pohár karate Havířov 1.5.2017

P4011566

 

XVI CENTRAL EUROPE OPEN – KARATE WKF

První víkend měsíce března 4.3 – 5.3.2017 proběhla tato soutěž v Polském městě Bidgoszcz.

Turnaje se účastnili závodníci jednotlivých klubů našeho Moravskoslezského svazu karate, který se rovněž podílel na spolufinancování této soutěže a nemalou měrou pomohl finančně zajistit tento hromadný výjezd.

Od pátečního nástupu do autobusu panovala až do nedělního příjezdu velmi dobrá a kamarádská nálada všech účastníků. Hlavním cílem této akce bylo jednoznačně začít postupně zvyšovat závodní a výkonnostní kvalitu závodníků našeho regionu. Rozhodli jsme se absolvovat několik zahraničních turnajů, kde se naší závodníci utkají z daleko větším a kvalitnějším počtem závodníků než je tomu na soutěžích domácích. Na tomto turnaji se účastnilo skoro 600 závodníků z pěti zemí. Další výhodou turnaje byla možnost závodit hned v několika kategoriích současně, kde každý závodník absolvoval několik zápasů a nemusel zpravidla skončit hned po první nezdařeném utkání, jako je tomu na domácích soutěžích. Prvními tzv. ,, vlaštovky ,, které se rozhodli pro tuto cestu byli závodníci klubů SKK Budo Havířov, KK Jeseník, ŠKP Karviná a Wakizaši Ostrava. Celkem naši závodníci vybojovali na této nabyté soutěži 12. medailových umístění. Zástupci SKK Budo Havířov vybojovali celkem 5. medailových pozic v soutěži kumite.

Foto zde

Výsledky turnaje: kumite

Michal Koběrský 3.místo

Filip Chmelíček 2.místo

Petr Navrátil 3.místo

Petr Havlásek 3. Místo

Sebastián Skalík 3.místo

bidgoscz

 

Karate v Havířově má opět po roce nejlepšího sportovce města za rok 2016

Dne 23.2.2017 proběhlo v tomto velkém sportovním městě v Kulturním domě Leoše Janáčka vyhlašování osobností za uplynulý rok.

V oblasti sportu v kategorii dospělých získal ocenění za nejlepšího sportovce roku Michal Koběrský z SKK Budo Havířov a navázal tak na Marka Frantu, který vyhrál v roce předešlém trenéra roku.

Gratulujeme Michale a jen tak dál.

sport roku 16
sport roku 16 2sport roku 16 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PF 2017

PF 2017

 

 

Mistrovství České republiky

20161204 190345

Havířovští karatisté získávají evropské medaile

Koncem měsíce října začala Havířovským karatistům z SKK Buda Havířov a TJ Start Havířov pod vedením trenéra Marka Franty nová závodní sezona. Po náročné přípravě jsme se rozhodli pro jinou cestu než do téhle doby. Jelikož nás už nenaplňovali soutěže konané pod záštitou Českého svazu karate, tak jsme se rozhodli pro jiný směr. Hlavním důvodem byl fakt, že po letech, kdy získali závodníci našeho klubu pěknou řádku medailových umístění na MČR, národních pohárech a různých jiných soutěžích, nebyl naším svěřencům umožněn reprezentační start. Jedním z dalších důvodů byl fakt, že závodníci na kterých byla odváděna dlouholetá trenérská práce, ztráceli postupně motivaci pokračovat v této závodní cestě v poměrně mladém věku.

Naším rozhodnutím bylo něco zásadně změnit. Touto změnou byla účast soutěžit na kvalitních evropských turnajích, kde každá medaile má daleko větší váhu než medaile na mistrovství ČR. Díky veliké konkurenci velmi kvalitních závodníků z mnoha evropských zemí je zisk jakékoliv medaile velmi náročný a každá zápasová zkušenost velice pozitivní.

Vše jsme tedy naplno odstartovali koncem měsíce října, kdy jsme odjeli na ,, Champions cup,, do Polské Lodži , kde proběhl tento náročný turnaj, kterého se účastnilo na 500 závodníků z deseti států a hned na tomto turnaji naši borci získali 5. medailových příček. Dalším velice kvalitním turnajem byl velice prestižní turnaj ,, Grand prix Ostrava,, který se konal letos poprvé v Radegast aréně. Atmosféra byla opravdu fantastická. Vše bylo ještě umocněno perfektním výsledkem našich závodníků, kdy jsme získali celkem 13. medailí a po součtu všech bodů jsme obsadili mezi takřka 450. závodníky ze 70. klubů a 10 států fantastické druhé místo za reprezentací Litvy. Vrchol dosavadní sezony, ale přišel o týden později, kdy jsme se přemístili do Chorvatské Poreči, kde se konal ,, Evropský pohár karate WKF,, Tento turnaj byl velice náročný hlavně z důvodu účasti velice vyspělých závodníků z dalších zemí jako je například Gruzie, Arménie, Německo, Srbsko, Litva, Anglie, Maďarsko atd. Závodníci těchto zemí preferují velmi tvrdé karate, což mě právě u Českého karate hodně chybí. Přes tuto překážku se naši závodníci rychle přenesli, jelikož jsme se na tohle v přípravě hodně zaměřovali. Ziskem 7. Medailí jsme potvrdili, že máme opravdu dobře našláplé do karatistické Evropy. Fantastické výkony předváděl Michal Koběrský, který po 7. náročných zápasech obsadil nádherné 3 místo v královské kategorii BRH open muži. Přesto, že tento borec váží ( pouhých 75 Kg ) poslal mnoho 100 kg soupeřů rychle k zemi. Mnoho rozhodčích nešetřilo chválou na adresu tohoto závodníka. Jak jsem již popsal tvrdost tohoto evropského karate, tak ani nás smůla neobešla a právě Michal si odvezl z turnaje nejen nádhernou medaili, ale také zlomenou čelist. Jen se kolikrát pousměji, jak někdo mluví o karate, jako o bezkontaktním sportu, toliko tvrdosti je jen v málo kterém sportu. Poslední dosavadním turnajem byl pro nás ,, Polish open-Gold legue,, který se konal v Polské Legnici a účast byla opravdu zase požehnaná. Pár stovek závodníků z 12 zemí se na tomto turnaji opravdu činilo a byli to především naši závodníci, kteří nebyli rozhodně k přehlédnutí a ziskem 10. Medailí potvrdili, že máme dobře našláplé. První prosincový víkend nás ještě čeká Mistrovství ČR, kterého se účastníme spíše již, jako doplňujícího turnaje z méně zkušenými závodníky. Jelikož ty Top závodníky si šetříme na velice těžké a světově prestižní turnaje, které nás čekají od poloviny ledna 2017. Jedná se především o British open, nebo French Open. Všechny naše výsledky jsou dosažené v největší a nejprestižnější asociace karate na světě WKF, samozřejmě v soutěžní disciplíně ,, kumite,, (zápas). Závěrem bych chtěl poděkovat nejen závodníkům za vzornou reprezentaci klubu a města Havířov, ale také všem co nám pomohli s financováním těchto nákladných turnajů. Jedná se především o Město Havířov, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, Nadace OKD.

Výsledky zde

 

CUPRUM CUP Polsko 19 - 20.11.2016

PB201191

Euro Kup Istre 20 Croatia 12.11.2016

uvCH

Grand Prix Ostrava 5.11.2016

uv

NOVÉ VIDEO, soustředění 2016 a roční práce

 

Soustředění 2016 - všechny fotky zde

Již tradičně proběhlo první prázdninový týden sportovní soustředění SKK Budo Havířov. Tak jak tomu bylo minulý rok, tak jsme opět zavítali do Kunčic pod Ondřejníkem. Krásné rekreační středisko H-Resort nám opět nabídlo úžasné podmínky pro prožití nádherného sportovního týdne, kde nebyla nouze o cvičení, zábavu a veliký kopec srandy. Vše okořeněno nádherným letním počasím, které nemělo tento rok chybu. Letošního soustředění se účastnilo letos celkem na 90 členů našeho klubu. Velikou část soustředění tvořili především děti. Po organizační stránce bylo díky všem trenérům zvládnuto celé soustředění na velikánskou jedničku. Veliké poděkování patří Nadaci OKD, která nám velkou finanční pomoci pomohla s financováním tohoto soustředění a díky jejich vstřícnosti, jsme dopřáli všem účastníkům krásný sportovní a nezapomenutelný zážitek.

Marek FrantaN OKDS16 16

 

 

 

PF 2016, přejeme příjemné svátky

Pf2016

Čertovský Mikuláš 2015 aneb do pekla a zpět

Foto zde

cvr

 

Grand Prix Ostrava 31.10. - 1.11.2015 - Skk Budo Absolutní vítěz soutěže

Další foto

Výsledky

hr 

 

NOVÉ VIDEO, soustředění 2015 a celoroční práce


 

 

Havířovští karatisté zakončili úspěšný závodní rok mezinárodním
turnajem v Polsku a republikovým šampionátem
Karatisté SKK Budo Havířov zakončili úspěšnou letošní závodní sezónu začátkem prosince, úspěchem na mezinárodním turnaji v Polsku ,,ARASHI CUP“, kterého se účastnilo takřka 400 závodníků z několika evropských zemí. Měli jsme na výběr, buď pojedeme na MČR, které se pro nás stává za poslední roky okrajovou záležitostí a to i přes to, že jsme měli takřka ve všech kategoriích nominované své závodníky, nebo se zúčastníme kvalitního mezinárodního turnaje, kde poměříme síly s evropskými kluby. Jelikož oba turnaje proběhli ve stejném termínu a v našem klubu byla nezvykle veliká marodka, kdy nám viróza odrovnala skoro celý závodní team, tak jsme museli udělat kompromis a rozdělit zbytek našeho závodního družstva na oba turnaje. Na MČR jsme poslali dva naše závodníky, kde Michal Cvoliga vybojoval po náročných zápasech bronz. Celkovou prioritou pro náš klub byl ale mezinárodní turnaj v Polsku, kde jsme poslali zbývající čtyři závodníky. Svou kvalitu ukazují karatisté našeho klubu již několik posledních let výbornými výsledky na evropských i světových turnajích, kde vzorně reprezentují své město. Bylo tomu tak i na tomto turnaji, kde naši závodníci získali celkem tři medaile v kategoriích žáků a dorostů v soutěžní disciplíně kumite (zápas). Byla z toho jedna stříbrná a dvě bronzové. Byla to právě Noel Jelenová, která se po čtyřech vítězných zápasech probojovala až do finále, kde těsně podlehla své soupeřce. Radost z tohoto medailového úspěchu je o to větší, že se o medaile postarali právě méně zkušení závodníci, kteří nám zůstali k dispozici. Je super, že máme tak velkou členskou základnu, která činí cca 160 mladých karatistů a máme z čeho vybírat. Je zde vidět výborná posloupnost a postupná výchova nových závodníků od těch nejmladších.
Všem závodníkům chceme poděkovat za skvělé sportovní výsledky za uplynulý rok a vzornou reprezentaci klubu a města Havířov.
Marek Franta a trenérský kolektiv

Ve dnech 23.5 – 26. 5. 2019 proběhlo MS tohoto největšího stylu karate na světě. Této vrcholné světové akce se zúčastnilo 53 zemí a 1513 závodníků. Zastoupení zde měl samozřejmě i náš klub SKK BUDO HAVÍŘOV, kde naši závodníci startovali za reprezentaci ČR ,, Czech union Shotokan karate“. Zde naši reprezentanti odvedli skvělou práci, kde jsme postupně během čtyř dnů vybojovali pro ČR 10 medailí v soutěžních disciplínách kumite ippon a sambon shobu, které patří k těm nejtvrdším. Dále jsme se účastnili i sportovnější formy zápasu dle pravidel WKF, kde se nám taktéž hodně dařilo. Konečná bilance je tedy, tři stříbrné a sedm bronzových, kde cesta k těmto výsledkům nebyla vůbec jednoduchá. V nabitých kategoriích byla celá světová špička tohoto stylu. Této vrcholné akci jsme podřídili v přípravě několik posledních měsíců, kdy jsme byli v tělocvičně takřka každý den v týdnu a příprava byla opravdu hodně náročná. Před samotným turnajem jsme se účastnili několika přípravných turnajů, mezi které patřilo mezinárodní „miStrovství Moravy a Slezska,, kde jsme vybojovali 23 medailí a získali jsme hlavní trofej turnaje, pro nejlepší klub, mezi čtyřiceti kluby. Věděli jsme, že příprava klapla na jedničku. Konečný výsledek mluví za vše. Chci poděkovat všem závodníkům za vzornou reprezentaci klubu, Havířova a ČR. Závěrem chci ještě vyzvednout jména dvou závodníků, kteří podávali opravdu super výkony. Byli to Noela Jelenová, Michal Cvoliga, Antonín Doffek, Martin Beckovský, Jan Šindler, Petr Havlásek.

 

Letní sportovní tábor Chorvatsko 2019Koncem měsíce června,proběhl letní sportovní tábor našeho klubu SKK Budo Havířov, který se konal opět v Chorvatském Drveníku.  V letošním roce nám opět vyšlo skvělé počasí, kde si naše mládežníci mohli užít skvělou atmosféru a vychutnat nádherný týden u moře ve skvělém hotelu, jen pár metrů od moře. Samozřejmě zde nechyběla skvělá zábava, výborný kolektiv, kopec srandy a velká dávka cvičení.Všem chci poděkovat za skvělý přístup.PS: Fotky mluví za všechno.Velké díky patří především ,,Nadaci OKD“, která náš projekt podpořila a pomohla nám spolufinancovat celou akci.

 

V novém školním roce, začínáme nový nábor od 2.9.2019 do kurzů karate dětí a mládeže od 4 let, rozšířené o další sportovní aktivity, atletickou a pohybovou průpravu, gymnastiku a celoroční zábavné doprovodné akce, jako například letní soustředění v Chorvatsku u moře, prázdninový tábor, sportovní víkendy a další zajímavé akce
Prvních 14 dnů jsou tréninky v našem klubu na zkoušku zdarma!!!
Jsme klub s dlouholetou tradicí, kde sportovní úspěch a radost z tréninku je pro nás samozřejmostí.
Jen v roce 2019 jsme získali 10 medailí na Mistrovství světa karate Shotokan.
SKK BUDO HAVÍŘOV